ul. Turystyczna 45, 20-230 Lublin, tel. 81 746 11 44

 

Jarmark Hetmański w Zamościu 04.06.2017

 

Ford Kuga po liftingu

Niesłabnący wciąż popyt na samochody typu SUV zmobilizował FORDA do stworzenia odmłodzonej KUGI. To już druga generacja tego modelu, dostępnego na rynku od 2012 roku.

KUGA uległa znacznemu przeobrażeniu, nadwozie auta jest nowoczesne i eleganckie. Już na pierwszy rzut oka widać wpływ amerykańskich tendencji stylistycznych. Z przodu uwagę zwraca duży grill, wyglądem nawiązujący do grilla w znacznie większym Fordzie Rangerze. Dobrze współgrają z nim przednie lampy. Tył też odbiega od dotychczasowej poprawnej stylistyki, jest bardziej wyrazisty, dodatkowo jego charakter podkreślają dwa wydechy. Wszystko to sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z dużo większą jednostką niż w rzeczywistości. Po zajęciu miejsca za kierownicą i odpowiednim ustawieniu foteli czujemy się dość komfortowo. Materiały, których użyto do wykończenia wnętrza, są przyjazne i dobre gatunkowo. Mnogość kratek wentylacyjnych, niespotykana w innych modelach i markach samochodów, świetnie sprawdza się przy dwustrefowej klimatyzacji. Daje się to wyraźnie odczuć, pomimo sporego wnętrza KUGI.

Czytelna deska rozdzielcza, wielofunkcyjna kierownica oraz duży, 8-calowy wyświetlacz pozwalają na sprawną obsługę wszelkich dostępnych funkcji. Dodatkowo producent wyposażył auto w nowy system Sync 3. Dzięki niemu możemy obsługiwać telefon, nawigację, systemy audio nie tylko za pomocą dotykowego ekranu monitora czy sterowników na kierownicy, ale także za pomocą głosu (co najważniejsze, w języku polskim) – to bardzo przydatne rozwiązanie. Nam szczególnie podobało się, że po wydaniu komendy „muszę zatankować” na mapie nawigacji pojawiają się najbliższe stacje paliw. Podobnie dzieje się w przypadku zapalenia kontrolki braku paliwa.

Jeżeli chodzi o czynne wspomaganie kierowcy w czasie jazdy, KUGA też jest pomocna. Przykładowo, auto wyposażone jest w system Active City Stop, który zareaguje w przypadku nagłego zahamowania poprzedzającego nas pojazdu. Bez wątpienia jest to funkcja bardzo przydatna podczas jazdy w mieście. Działa do prędkości 50 km/h.

KUGA posiada również system aktywnego parkowania, który pozwala na równoległe i prostopadłe samodzielne parkowanie KUGI (oczywiście przy asyście kierowcy, który musi stosować się do komend wyświetlanych na monitorze). Ten sam system wspomoże nas przy opuszczaniu miejsca parkingowego. Są to przydatne funkcje, ponieważ martwa strefa w pozycji pionowej w przypadku SUV-a jest znacznie większa niż w niższych samochodach osobowych. Z kolei jeżeli chodzi o jednostki napędowe, Ford dla nabywców KUGI przewiduje do wyboru trzy jednostki benzynowe EcoBoost o pojemności 1,5 l i mocy od 120 do 182 KM oraz trzy jednostki wysokoprężne o pojemności 1,5 l i 2,0 TDCi i mocy od 20 do 180 KM. KUGA, którą mieliśmy przyjemność testować, wyposażona była w dwulitrowy TDCi o mocy 150 KM i zadowalała się 6,8 litrami paliwa na 100 km. Przy czym musimy zaznaczyć, że większość jazdy odbywaliśmy w mieście.

Podsumowując krótką przygodę z KUGĄ, możemy pokusić się o stwierdzenie, że jest to dynamiczny SUV, z ładnie zaprojektowaną sylwetką i dobrym wyposażeniem. Obserwując zainteresowanie, jakie wzbudzał wśród innych użytkowników drogi, bez wątpienia będzie to poważny gracz na rosnącym rynku SUV-ów.

O naszym Fordzie Kuga możecie też przeczytać w Magazynie Lubelskim Lajf - www.lajf.info

 

FIESTA ST Line i FOCUS ST Line 

 

 

Ekspozycja w salonie na Turystycznej 45, a już niebawem Kuga ST Line w nowej wersji.

Zapraszamy !!!

 

Nowa niższa cena na Couriery

Nie przegap najlepszej okazji tego lata !!!

Ford Transit Courier cena od: 35 550 netto 

Ford Tourneo Courier cena od: 47 400 brutto 

 

31.07.2016  

Wesele Lubelskie w Brzezinach

Ekspozycja Focusa i Mondeo razem z Rabatem Rolniczym w Brzezinach

Nagrodę główną - auto na weekend wygrał Pan Tomasz Bastrzyk

Gratulujemy !!!

 

 

 

06.06.2016  

Jarmark hetmański w Zamościu 6 czerwca 2016

 

 

 

Moto Session 2016

Targi motoryzacyjne w Lublinie 7- 8 Maj.

               

                       

 

 

 

 

Data publikacji: 3.11.2014

Prapremiera nowego Forda Focusa i nowego Forda Mondeo - 27.10.2014.

Dziękujemy Gościom za przybycie i wspólną zabawę. O podniebienia zadbała firma Sielsko-Anielsko z Lublina.

 

 

 


Data publikacji: 29.10.2012

Wieczór VIP w salonie Ford Carrara - Prezentacja nowego samochodu Ford B-MAX - 27.10.2012.

Wieczór umiliła swoim nastrojowym występem Pani Marta Baum, a o podniebienia zadbała Restauracja Sielsko-Anielsko z Lublina.

Dziękujemy Gościom za przybycie i wspólną zabawę.

W oczekiwaniu na Gości - tuż przed 17.00:

 Odsłonięcie i prezentacja auta:

Podczas losowania nagród, w tym nagrody głównej - nowego Forda B-MAX na weekend:

Klienci (Państwo Kłudka) i Bartek - doradca handlowy:

B-Max i nastrojowe piosenki z lat 20-stych i 30-stych w wykonaniu Pani Marty Baum:

 Zdjęcia własne i Pana Maćka Kaczanowskiego z Dziennika Wschodniego.

 


 

Data publikacji: 13.09.2012

Spotkanie europejskich dealerów Forda w Amsterdamie 06.09.2012.

Zapowiedź nowej drogi Forda - Go Further oraz prezentacja nowych modeli w Europie, m.in.: EcoSport, Edge, Mondeo, szeroka gama Transitów oraz Mustang.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z prezentacji (wybrane fragmenty).

 


 

Data publikacji: 11.06.2012

Ford T z 1922 roku podczas Jarmarku Hetmańskiego w Zamościu (2-3.06.2012)

Pięknie odnowiony Ford T (obok właściciele pojazdu) poczas corocznej imprezy - Jarmarku Hetmańskiego w Zamościu.

 

 


 

Data publikacji: 27.04.2012

Ford Focus ST (250 KM) jest dostępny w wersji hatchback i kombi - można już zamawiać.

Ceny zaczynają się od 115.000 zł.

Szczegóły na stronie salon/auta nowe/nowy ford focus.

Zdjecie z Autosalon Geneva 2012.

 


 

Data publikacji: 05.04.2012

 

Dwa super silniki w Fordzie Focus - Najlepsze w swoich klasach.


1. Nowy, wiodący w klasie silnik Diesla TDCi ECOnetic


Nowy silnik Diesla 1.6 L TDCi ECOnetic o mocy 105 KM charakteryzuje się spalaniem na poziomie 3.7l/100km, co oznacza, że Ford Focus jest najbardziej ekonomicznym pojazdem w swojej klasie w Europie. Uzyskuje także wiodący w klasie poziom emisji CO2, wynoszący zaledwie 99 g/km.

2. Najlepszy w klasie silnik benzynowy - 1.0 l EcoBoost 125 KM


Nowy silnik benzynowy o pojemności 1.0 L EcoBoost i dysponujący mocą 125 KM — to wartość , którą można oczekiwać od silnika o pojemności 1,6 litra. Wykorzystuje przy tym o 20% mniejszą ilość paliwa niż tradycyjny silnik benzynowy. W rzeczywistości jego parametry są porównywalne z silnikiem wysokoprężnym.

 


 

 Data publikacji: 02.02.2012

Ford rozpoczął produkcję Focusa z silnikiem 1.0 litra EcoBoost.

Turbodoładowany benzynowy silnik 1.0l posiada moc 100 KM i jest najbardziej oszczędnym silnikiem Forda w historii marki.

Focus z tym silnikiem spala jedynie 4,8 l/100km. Moment obrotowy jaki osiąga silnik to 170 Nm w zakresie obrotów od 1400 do 4500 obr/minutę.

Wersja Forda Focusa z takim samym silnikiem, ale z mocą 125 KM może pochwalić się zużyciem paliwa na poziomie 5,0 l/100km.

Silnik 1.0l EcoBoost będzie dostępny w innych modelach marki, w tym w Fordzie C-Max i nowowchodzącym w sprzedaży w 2012 roku modelu Ford B-Max.

 

 


 

Data publikacji: 30.01.2012

DEKRA 2012 - auta do 50 tys. km

              DEKRA, niemieckie stowarzyszenie rzeczoznawców, opublikowało świeży raport dotyczący niezawodności samochodów. Specjalistom posłużyły dane z ponad 15 mln przeglądów, które miały miejsce w stacjach kontroli pojazdów w ciągu ostatnich dwóch lat. Wzorem minionych lat, samochody zostały podzielone na trzy grupy, z uwzględnieniem przebiegu, a nie wieku. Dzięki temu ranking DEKRA ma większą wartość merytoryczną.

Samochody Ford osiągnęły rewelacyjne miejsca w klasie aut z przebiegiem do 50.000km:

W klasie samochodów małych - 1. miejsce zajął Ford Fiesta.

W klasie samochodów SUV - 1. miejsce zajął Ford Kuga.

Wyniki te pokazują, iż samochody Ford można kupować "Sercem i Rozumem" i na pewno nikt się na nich nie zawiedzie.

 

 


 

Data publikacji: 09.12.2011

 

Miło nam poinformować Państwa, iż firma Carrara zdobyła Kryształową Cegłę w Konkursie "DOM 2011" na Najlepszą Inwestycję Budowlaną po Obu Stronach Wschodniej Granicy UE.

Firma nasza zajęła III miejsce w kategorii: Obiekty Kultury, Usługowe za Salon i Serwis Samochodowy Forda w Lublinie.

Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej Gali wręczenia Kryształowych Cegieł w Filharmonii Lubelskiej w dniu 8.11.2011.

Takie same wyróżnienie dostała firma IGE Sp. z o.o. - wykonawca naszego obiektu Forda.

  

 

Dziękujemy serdecznie za uznanie.

 


 

Data publikacji: 5.09.2011

 Tygodnik Auto Świat o Fordzie Evos - nowości koncernu Ford:

 

 

EVOS to nowy koncept Forda o nadwoziu fastback, zadebiutuje on podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Ford EVOS prezentuje nowe podejście marki Ford do designu samochodów wykorzysystując kluczowe rozwiązania technologiczne i stylistyczne, które trafią do aut przyszłości.

Koncept skupia w sobie trzy podstawowe elementy strategii Forda: nietuzinkowy design, praktyczne rozwiązania techniczne i ekonomiczne jednostki napędowe.

Link do pełnej prezentacji Forda Evos w Auto Świat jest tutaj

 


 

Data publikacji: 4.04.2011

Miło nam poinformować Państwa, iż firma Carrara zdobyła dwie nagrody podczas XVII Targów Motoryzacyjnych AUTOSALON, które odbyły się w Lublinie w dniach 2-3.04.2011 roku. Organizatorem Targów, jak co roku były Międzynarodowe Targi Lubelskie S.A. z Lublina.

Firma nasza dostała Nagrodę w kategorii Premiera Autosalon 2011 za prezentację Nowego Forda Focusa oraz Wyróżnienie w kategorii Wystrój Stoiska i Formę Promocji Targowej

Dziękujemy serdecznie za uznanie.

 

 

Copyright © Carrara 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Freeline. ford